Rektörümüz, öğrenci topluluklarımızla toplantı yaptı
25 Mart 2019 17:18

Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Tekin, Üniversitemizdeki öğrenci topluluklarının akademik danışmanları, topluluk başkanları ve üyeleri ile tanışma toplantısı yaptı.

Rektörlükte düzenlenen toplantıya, Rektör Danışmanımız Dr. İbrahim Sarıtaş, Genel Sekreter Yardımcımız Veysel Erdel katıldı. Rektör Tekin, öğrenci topluluklarının faaliyetlerini, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini dinledi. Öğrenciler de Rektör Tekin’den, düzenlemek istedikleri faaliyetler için taleplerde bulundu.

“Türkiye’de bu vizyona sahip başka bir üniversite yok”

Üniversitemizin akademik birimlerini ziyaret ederek, öğretim üyeleriyle toplantılar düzenlediğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Yusuf Tekin, “Biz, birlikte bu üniversitenin bir ferdi olarak çalışacaksak, birlikte bu üniversiteyi yücelteceksek, bunu karar alma sürecinde de bütün unsurları, sürecin içine dâhil ederek yapmaktan başka seçeneğimiz yok” dedi. Bu birlikteliği gerçekleştirmek üzere toplantıyı düzenlediklerini belirten Rektör Tekin, şöyle konuştu:

“Bu Üniversiteyi kuran iradenin arzusu, üniversitemizi özellikle sanat ve sosyal bilimler alanında, Türkiye’de bir ekol oluşturması. Yaptıklarıyla hem kamuoyunda hem kamu kurumlarında hem de siyaset nezdinde üretilecek politikalara yön verecek çalışmalar yapması arzu ediliyor. Biz de bu arzuya uygun olarak çalışacağız. Şu an Türkiye’de bu söylediğimiz misyonda bir üniversite yok. Sadece sosyal bilimler ve sanat alanında uzmanlaşan ve bu iki konuda interdisipliner bir yaklaşımla katkı sağlamaya çalışan, bu vizyona sahip başka bir üniversite yok. Biz bu vizyonumuzla, Türkiye’deki, 206 üniversitenin içerisinde ön plana çıkacak bir çalışmanın içerisinde olacağız.”

‘Bugün gelin, beraber yol yürüyelim”

Rektör Tekin, üniversiteye hareket ve dinamizm getirecek kitlenin gençler olduğuna işaret ederek, “Bu konular öğrenci toplulukları çerçevesinde yürüyor. Biz de sizi bu anlamda, ‘Bugün gelin beraber, bu çizdiğimiz vizyona ortak olun, beraber yol yürüyelim’ diye davet ettik” ifadelerini kullandı.

Bütün öğrenci topluluklarına teşekkür eden Rektör Tekin, “Bugün sadece birbirimizi tanıdık. Birlikte neler yapabileceğimizi, eksiklerimizi, hatalarımızı veya tamamlamamız gereken hususları gördük” diye konuştu. Rektör Tekin, problemlerin aşılabilecek hususlar olduğuna değinerek, “Aştıktan sonra göreceksiniz ki burada konuşulan hususların tamamı, rahatlıkla çözebileceğimiz, yeni dönemde çözülmüş olarak göreceğimiz şeyler. Siz yeter ki çalışmaya devam edin” şeklinde konuştu.

Haber-Fotoğraf: Fatma Sena Yaman